Česko–německý glosář

Cesta do lázní Institut lázeňství a balneologie společně s Gesundheitsregion plus Landkreis Wunsiedel im Fichtelgebirge a  Landkreis Wunsiedel im Fichtelgebirge připravil praktický česko-německý slovník, kterýdále »
foto Mariánské Lázně

Západočeský lázeňský trojúhelník na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO

Historickým milníkem pro Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a dalších osm evropských lázeňských měst se stal 24. červenec 2021, kdy byly tato města vdále »
Karlovy Vary | pramen

Karlovarský kraj bohatý na minerální vody

MINERÁLNÍ VODA – neoddělitelná součást léčebně preventivní péče V lázeňství se využívá minerální voda především pro koupele. Prokazatelný přínos pro zdraví má však i pitnádále »

Lázně nejsou hotel s „lepšími“ službami

Zařízení, kde se lázeňská léčba provádí, musí mít souhlas příslušných státních orgánů (krajských úřadů, Českého inspektorátu lázní a zřídel Ministerstva zdravotnictví) k provozování státního nebodále »

Jak na lázeňský pobyt?

Lázně pomáhají po vyléčení z COVID-19  při rekonvalescenciEfekt lázeňské léčby na onemocnění dýchacího ústrojí byl prokázán již dávno. Víme, že u každého druhého až třetíhodále »
Františkovy Lázně

Léčba diabetu v lázních

VÍTE, ŽE do objevení inzulínu byla právě KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÁ LÉČBA jedna z mála možností LÉČBY DIABETU 2. TYPU?  Nedílnou součástí komplexní lázeňské léčby je pitnádále »
1 2