Jak na lázeňský pobyt?

Lázně pomáhají po vyléčení z COVID-19  při rekonvalescenci

Efekt lázeňské léčby na onemocnění dýchacího ústrojí byl prokázán již dávno. Víme, že u každého druhého až třetího pacienta po infekci COVID-19 ještě po 3 měsících zaznamenáváme patologické změny na plicích, zvýšení zánětlivých parametrů v krvi, postižení jater, ledvin, srdce, psychické poruchy, únavu a snížení tělesné výkonnosti.

Právě lázeňské léčení pod vedením specialisty v oboru léčebné rehabilitace zajistí rychlejší návrat tělesných funkcí do normálu, především zlepšení celkové tělesné výkonnosti, ústup dušnosti, bolestí svalů. Následná rekonvalescence a rehabilitace v lázních je efektivní po komplikovaném průběhu nemoci.

Lázeňská léčba může být předepsána formou komplexní lázeňské péče a zcela hrazena z pojištění. Návrh na lázeňskou péči může vystavit praktický lékař či lékař – specialista.
Lázeňská zařízení poskytují ozdravné a preventivní pobyty i pro samoplátce. 

Infografika znázorňuje jednotlivé kroky směřující k léčebnému pobytu. Není rozhodující jaké indikaci žádáte.

Lázně si můžete vybrat ZDE.

Institut lázeňství a balneologie pro přehled zpracoval Manuál lázeňské léčebně-rehabilitační péče. Manuál je určen především pro praktické lékaře předepisující komplexní nebo příspěvkovou lázeňskou léčbu pro pacienty na základě doporučení příslušných specialistů určených diagnóz.