Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

42. Imunoanalytické dny

27. 3. 2022 - 29. 3. 2022

Základním tématem konference zůstane klinické využití imunoanalytických metod v medicínské praxi, a to především v následujících oborech: onkologie, kardiologie a endokrinologie. Nedílnou součástí konference bude sekce o SARS-CoV-2 a také již tradiční sekce věnovaná biobankám.
Tematickými okruhy jsou kardiologie, onkologie, endokrinologie, COVID-19, biobanky, nová přístrojová technika (nové imunoanalytické metody).

Součástí programu budou i workshopy. Zatím jsou navrhované workshopy věnované problematice vitaminu D, neutralizačním protilátkám proti SARS-CoV-2 a zcela nové problematice – objektivizace efektu lázeňské léčby. Tato sekce bude realizovaná ve spolupráci s Institutem lázeňství a balneologie, v.v.i. Karlovy Vary. Kromě toho bude dán značný prostor inovacím v imunoanalýze, novým technologiím a novinkám v přístrojové technice, které ještě nejsou do rutinní praxe zavedeny, ale jsou zajímavou perspektivou pro budoucnost.

Institut lázeňství a balneologie bude prezentovat témata:

  Lázeňská léčba úplavice cukrové 2. typ | MUDr. Ladislav Špišák, CSc.

  Potenciál terapeutické krajiny lázeňských měst v prevenci nemocí, které přímo souvisejí s moderním způsobem života | Ing. Alina Huseynli, MBA

  Využití statistických metod pro výzkum účinků lázeňské léčby | Ing. Věra Marková

  Atmosférická koncentrace α-pinenů ve vybraných lokalitách Lázní Kynžvart: terapeutický potenciál | RNDr. Patricie Hloušková, Ph.D.

  Imunomodulační účinky balneoterapie pohledem EBM | MUDr. Dominika Benešová

Více podrobností ke konferenci ZDE.

Podrobnosti

Zahájení:
27. 3. 2022
Ukončení:
29. 3. 2022