Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

KNIŽNÍ LÁZNĚ

29. 7. 2022 - 31. 7. 2022

Festival Knižní lázně je setkáním malých nakladatelů a knihkupců se čtenáři v centru krásných Mariánských Lázní.

Pro zvýšený zájem veřejnosti letos organizátoři rozšiřují o jeden den program Knižních lázní, 3. ročník tak proběhne v Mariánských Lázních od pátku 29. do neděle 31. července. Poprvé bude navíc samotný knižní jarmark i doprovodný program přímo na hlavní kolonádě. Knižní lázně nyní vyhlašují čtenářský lázeňský pobyt určený veřejnosti zdarma, uzávěrka přihlášek bude 9. června.

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí. Letošní zájemci se mohou přihlásit vyplněním dotazníku, v němž je mimo jiné třeba odpovědět na otázku:

Jak se změnil váš život letos po 24. únoru?

Uchazečům musí být v době začátku pobytu 18 let. Knižní lázně ve spolupráci s Institutem lázeňství a balneologie a hotelem Hvězda, Ensana HealthSpa Hotels, kde proběhne tento týdenní rezidenční pobyt, podporují nerušenou soustředěnou četbu ve zdravém prostředí. Cílem pobytu je tak přečíst alespoň jednu knihu.

Ambasadory třídenního knižního festivalu jsou herečka Antonie Formanová a autoři Marek Šindelka a Vojtěch Mašek, jejichž jména jsou spojená s nedávno oceněným snímkem Okupace.

Podrobnosti

Zahájení:
29. 7. 2022
Ukončení:
31. 7. 2022
Webová stránka:
http://www.kniznilazne.cz/

Místo konání

Mariánské Lázně
Kolonáda Maxima Gorkého
Mariánské Lázně,
+ Google Mapa